Достапни линкови

Рим: Берлускони и Велтрони главни фаворити на изборите во Италија


Лидерот на деничарската партија Силвио Берлускони и поранешниот градоначалник на Рим Волтер Велтрони се главните кандидати за победа на парламентарните избори кои се одржуваат во Италија.Избирачките места ке се затворат денеска,а првичните резултати се очекува да бидат објавени во текот на вечерта.
XS
SM
MD
LG