Достапни линкови

Лондон: Британската кралица Елизабета Втора ќе ја упати божиќната честитка преку You Tube


Британската кралица Елизабета Втора за прв пат ќе ја упати традиционалната честитка за Божиќ преку специјален канал на кралското семејство на интернет порталот Ју Тјуб. Обраќањето ќе може да се види на денот на Божиќ на 25 декември. Држејќи се до традицијата, честитката на Кралицата ќе биде прикажана и на телевизија.
XS
SM
MD
LG