Достапни линкови

Минс: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Минск ќе разговара со претседателот на Белорусија Александар Лукашеко за соработката меѓу двете земји, соопштено е во Москва. Предходно имаше извесни шпекулации дека двајцата лидери ќе разговараат за неколку пати одложуваниот план за обединување на Русија и Белорусија, потег што би можело да му помогне на Путин да остане на функцијата и по истекот на неговиот мандат во март догодина.
XS
SM
MD
LG