Достапни линкови

Техеран: Иран го разгледува предлогот за нова рунда разговори со САД за ирачката безбедност


Иран го разгледува предлогот на ирачките власти за одржување на нова рунда разговори со Соединетите држави посветени на безбедноста во Ирак, што би се одржале следниот месец во Багдад. Иран и Соединетите држави досега одржаа три рунди разговори за безбедноста во Ирак на амбасадорско ниво.
XS
SM
MD
LG