Достапни линкови

Лахоре: Пакистанската полиција уапси стотици поддржувачи на поранешниот премиер Наваз Шариф


Пакистанската полиција уапси стотици поддржувачи на поранешниот премиер Наваз Шариф во очекување на неговото враќање во градот Лахоре во текот на денешниот ден. Шариф беше во Саудиска Арабија повеќе од осум години, откако на изборите во 1999 година Первез Мушараф го зазеде местото претседател на земјата. Во меѓувреме, агенциите јавуваат дека викендов, во напад на бомбаш самоубиец биле убиени стотина лица.
XS
SM
MD
LG