Достапни линкови

Тексас: Меркел ги повика Белград и Приштина да вложат напори за решение за статусот на Косово


Германската канцеларка Ангела Меркел ги повика Белград и Приштина да вложат максимални напори за изнаоѓање на разумно решение за статусот на Косово. По разговорите со американкиот претседател Џорџ Буш на неговиот имот во Тексас, Меркел нагласи дека преговорите за косовското прашање влегуваат во „клучна фаза“. Ние ќе сториме се што можеме за да помогнеме, рече таа.
XS
SM
MD
LG