Достапни линкови

Бакуба: Најмалку 27 лица загинале во самоубиствен бомбашки напад


Најмалку 27 лица загинале, а 30-тина биле повредени при напад на бомбаш самоубиец пред полицска станица во Бакуба, во момент кога таму биле собрани поголема група регрути. Во меѓувреме, американскиот командант во Ирак, Дејвид Патреус оцени дека заканите од Ал Каеда во Багдад се намалени, но оти оваа терористичка група и натаму е многу опасен непријател.
XS
SM
MD
LG