Достапни линкови

Багдад: Иран ги снабдува милитантите во Авганистан со оружје и експлозиви


Началникот на американската централна команда, адмирал Вилијам Фалон го обвини Иран дека ги снабдува милитантите во Авганистан со оружје и екплозивни направи. Тој прецизира дека Иранската Револуционерна Гарда им доставува на талибанците нагазни мини и софистицирани бомби, кои исто така биле пронајдени и во Ирак.
XS
SM
MD
LG