Достапни линкови

Тирана: Претседателот на Собранието Љубиша Георгиевски во посета на Албанија


Претседателот на македонското Собрание Љубиша Георгиевски престојува во официјална посета на Албанија на покана од претседателката на албанскиот Парламент Јозефина Топали. Георгиевски, денеска претпладне ќе се сретне со неговата домаќинка Топали и со министерот за одбрана Фатмир Медиу, а попладне со претседателот на Албанија Бамир Топи, а утре ќе оствари средба и со албанскиот премиер Сали Бериша.
XS
SM
MD
LG