Достапни линкови

Кабул: Карзаи го прекина обраќањето на стадионот во Кабул поради пукотници


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска го прекина обракањето на стадионот во Кабул бидејки во близина се слушнало пукање. Карзаи врз кого имаше повеке обиди за убиство во изминатите години беше отстаранет од стадионот од неговите телохранители. Собирот бил по повод одбележување на шест годишнина од убиството на Ахмад Масуд, воен лидер од антиталибанската алијанса.
XS
SM
MD
LG