Достапни линкови

Вашингтон: Политичкиот советник во Белата Куќа Карл Ров најавува оставка


Главниот политички советник во Белата Куќа, Карл Ров, кој беше и главен во кампањите на Џорџ Буш за претседателските избори во 2000-та и 2004-та година, најави дека до крајот на месецов ќе си поднесе оставка. Мислам дека е време да се повлечам, изјавил Ров за весникот Вол Стрит Џурнал.
XS
SM
MD
LG