Достапни линкови

Скопје: Парламентот ќе гласа за изборот на Абдираман Мемети за нов министер за локална самоуправа


Македонскиот парламент денеска треба да гласа за изборот на Абдираман Мемети од ПДП за нов министер за локална самоуправа. Премиерот Никола Груевски го предложи Мемети на ова место откако беше договорен влезот на ПДП во владата и по оставката на Зоран Коњановски кој го водеше министерството за локална самоуправа.
XS
SM
MD
LG