Достапни линкови

Мексико: Завршува турнејата на Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска ја завршува турнејата низ Латинска Америка со уште една средба со претседателот на Мексико Фелипе Калдерон. Во разговорите што ги имаше Буш со своите домаќини доминираа имиграциските прашања, а лидерите на Мексико, Гватемала и Колубија побараа олеснување на американската имиграциска политика.
XS
SM
MD
LG