Достапни линкови

Вашингтон: Буш го добил извештајот на студиската група за Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш го добил извештајот на студиската група која шест месеци ја проучуваше војната во Ирак. Портпарлот на Белата Куќа Тони Сноу изјави дека админситарцијата која внимателно ќе го разгледа не очекува извештајот да придонесе за брзо решавање на ирачкиот проблем. Се очекува студиската група денеска да ги објави своите препораки за Ирак. Една од нив, според агенциите, би било и повлекувањето на американските сили од таа земја.
XS
SM
MD
LG