Достапни линкови

Брисел: Солана повика на итен прекин на огнот


Евро комесарот за надворешна политика Хавиер Солана повика на итен прекин на огнот меѓу Израел и Хезболах. Тој најави дека Европската Унија најпрвин ке се фокусира на хуманитарниот аспект, иако е тешко без политички договор за прекин на огнот. Египетскиот претседател Хосни Мубарак изјави дека израелската офанзива отишла предалеку и оти се зголемува гневот меѓу арапите и муслиманите.
XS
SM
MD
LG