Достапни линкови

Братислава: Денеска парламентарни избори во Словачка


Во Словачка денеска се одржуваат парламентарни избори на кои главни ривали се досегашната владејачка партија на Микулаш Дуринда и опозиционата социјал-демократска партија СМЕР на Роберт Фико. Словачкиот парламент има 150 пратеници.
XS
SM
MD
LG