Достапни линкови

Вашингтон: Хакер украл податоци за 1,500 вработени во американската нуклеарна агенција за безбедност


Компјутерски хакер украл фајл со податоци на 1500 вработени во Американската Нуклеарна Агенција за Безбедност, потврдија официјални преставници. Тоа се случило во септември минатата година, но менаџерите на Енерџи Департментот не биле информирани се до минатата недела. Слични два инцидента се случија со податоците на милиони американски војници и ветерани украдени од владини службеници.
XS
SM
MD
LG