Достапни линкови

Багдад: Најмалку шестмина ирачки цивили загинале во експлозија на автомобил бомба


Најмалку 6-мина ирачки цивили загинале при денешната експлозија на автомобил бомба во предградие на Багдад, кога таму поминувала американска патрола. Во слична екплозија во друг дел на Багад, загинал еден ирачки полицаец, а неколкумина цивили биле повредени. Во Киркук, пак, еден вооружен напаѓач убил двајца ирачки војници.
XS
SM
MD
LG