Достапни линкови

Хјустон: Уапсен јужно корејскиот бизнисмен Тонг Сунг Парк


Соединетите Држави во Хјустон го уапсија јужно-корејскиот бизнисмен Тонг Сунг Парк, под сомневање за вмешаност во финансиските малверзации во врска со програмата нафта за храна за Ирак. Парк е осомничен дека примил најмалку 2 милиони долари мито од режимот на Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG