Достапни линкови

Токио: Коизуми го соопшти составот на новата влада


Јапонскиот премиер Јуничиро Коизуми денеска го соопшти составот на новата влада. Неговата Либерално – демократска партија победи на минатомесечните предвремени избори.
XS
SM
MD
LG