Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа го повлече условот за непроизведување нуклеарно оружје


Северна Кореја го повлече условот дека треба да добие цивилни нуклеарни реактори пред да се откаже од намерите за производство на нуклеарно оружје. Замениик министерот за надворешни работи Чое Су Хон на Генералното Собрание на Обединетите Нации во Њујорк соопшти дека ова прашање ќе биде разгледано на следната рунда на 6 партитните преговори.
XS
SM
MD
LG