Достапни линкови

Вашингтон: Средба на Кондолиза Рајс со шефот на украинската дипломатија Борис Тарасјук


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс по средбата во Вашингтон со украинскиот шеф на дипломатијата Борис Тарасјук изјави дека Соединетите Држави и Украина и натаму имаат, како што рече, специјални односи, и покрај плановите на Киев да ги повлече своите војници од Ирак. Украинскиот претседател Виктор Јушченко неодамна изјави дека наесен од Ирак ќе си заминат сите украински војници.
XS
SM
MD
LG