Достапни линкови

Скопје: Марк Гросман во Македонија


По посетите на Белград и Приштина утре во Скопје ке допатува американскиот државен потсекретар за политички прашања Марк Гросман. Цел на неговата балканска турнеа е да ја подвлече американската заложба за стабилноста на регионот и интеграција на Балканот во евро-атланската заедница.
XS
SM
MD
LG