Достапни линкови

Газа: Напад на израелски авиони, двајца загианати


Израелски авиони денеска извршиле напад во Појасот Газа, при што 2 лица загинале, а 20-мина биле повредени. Според агенциите, цел на нападот бил домот на еден од лидерите на Хамас. Израелскиот премиер Ариел Шарон ја прекина посетата на Индија по вчерашните два самоубиствени напади во Ерусалим и Тел Авив, кога загинаа 15-мина Израелци. Военото крило на Хамас ги поздрави нападите соопштувајки дека станува збор за одмазнички акции.
XS
SM
MD
LG