Достапни линкови

„Црно Собрание“ во подрумот на Никола Карев


„Црно Собрание“ во подрумот на Никола Карев
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Шестмина средношколци од скопската гимназија „Никола Карев“ ги обединува името на училишниот бенд „Црно Собрание“ и музиката како пасија број еден. Во пробувалната која е дел од организацијата „Art house Karev“ со часови се подготвуваат за настапи и работат на авторски песни. За оваа екипа, освен дома, веќе се слуша и надвор од нашите граници. Од професорката по музичка култура, Емилија Ристановска, тие добиваат насоки и поддршка за приказната да расте и да трае.

Категории

XS
SM
MD
LG