Достапни линкови

Средношколецот Иван учи за забен техничар, свири за џепарлак


Средношколецот Иван учи за забен техничар, свири за џепарлак
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Осумнаесетгодишниот Иван од Скопје, во СМУГС „Д-р Панче Караѓозов" ја избрал насоката- забен техничар, а слободното време бира да го посвети на пасијата- свирење гитара. Најчесто музицира во ГТЦ, а хобито му носи и џепарлак, па вели дека речиси никогаш не бара екстра пари од дома.

Категории

XS
SM
MD
LG