Достапни линкови

Украински морнар командува со руски брод кој ја бомбардира неговата татковина


Украински морнар командува со руски брод кој ја бомбардира неговата татковина
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Командантот на „Адмирал Макаров“, руска фрегата што ја напаѓа Украина, претходно служеше во украинската морнарица пред да ја смени страната откако Русија го зазеде Крим во 2014 година. Украинските власти го обвинуваат Григориј Брејев за воени злосторства и предавство.

Категории

XS
SM
MD
LG