Достапни линкови

Руски воени конвои на Крим


Руски воени конвои на Крим
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Видеото неодамна снимено на Крим покажува значително зголемување на движењето на руските воени возила долж автопатот Таврида на исток од полуостровот. Автопатот го поврзува полуостровот Крим со континентална Русија преку мостот Керч, кој е изграден по незаконското присоединување на Крим од Москва од Украина во 2014 година. Според очевидците, во конвојот имало борбени возила со повеќе системи за лансирање ракети, заедно со камиони за носење персонал и воена опрема.

Категории

XS
SM
MD
LG