Достапни линкови

Ескалација на борби во источна Украина


Ескалација на борби во источна Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:10 0:00

Позициите на украинската армија денеска се најдоа под оган од територијата контролирана од про-руските сепаратисти во близина на Хорливка. Според армијата, еден украински војник е убиен а друг е ранет вчера од стрелбата со гранати. До ова насилство доаѓа по тензиите предзивикани од трупањето на руски сили на границата со Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG