Достапни линкови

Примирје, а десетици нови жртви во источна Украина


Примирје, а десетици нови жртви во источна Украина
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Лидерите на Русија, Украина, Франција и Германија во декември, минатата година, се сретнаа прв пат по три години и се согласија на „целосна и сеопфатна имплементација“ на договорот за прекин на огнот во источна Украина. Но тоа не се случува на терен. Во јануари, убиени се 11 украински војници.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG