Достапни линкови

Украински бегалци принудени да ги напуштат бугарските хотели заради туристите


Украински бегалци принудени да ги напуштат бугарските хотели заради туристите
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Бегалците од војната во Украина на кои им беше дадено засолниште во Бугарија се принудени да ги напуштат хотелите на брегот на Црното Море. Владата ги намали субвенциите за хотелите кои ги сместија бегалците пред летната туристичка сезона.

Категории

XS
SM
MD
LG