Достапни линкови

Украинец кој превезува бегалци до Полска


Украинец кој превезува бегалци до Полска
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

Роман Калгин ја напуштил работата како информатичар и им помага на украинците во Лвив да стигнат до границата со Полска, на безбедно. „Луѓето доаѓаат во солзи, безнадежни, па мора да им помогнеме“, вели Калгин.

Категории

XS
SM
MD
LG