Достапни линкови

Бегството на Вероника и Стефан од Одеса до Скопје


Бегството на Вероника и Стефан од Одеса до Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

Стефан е Македонец, а Вероника Русинка половина од животот го минала во Украина. Се запознале преку социјалните мрежи, а Одеса неколку месеци била нивен дом. Но руската инвазија ги натера на бегство. Два дена траело нивното патешествие од Одеса до Скопје.

Категории

XS
SM
MD
LG