Достапни линкови

Русите бомбардираат цивилни цели - сведочат жителите на Харков


Русите бомбардираат цивилни цели - сведочат жителите на Харков
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Руските сили неколку дена жестоко го гранатираат Харков, вториот по големина град во Украина. Локалните жители во страв и неверување зошто паѓаат бомби и гранати и врз станбени објекти. Има десетици жртви.

Категории

XS
SM
MD
LG