Достапни линкови

Бајден со поддршка за Украина во обраќањето за состојбата на нацијата


Бајден со поддршка за Украина во обраќањето за состојбата на нацијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Во своето прво обраќање за состојбата на нацијата, американскиот претседател Џо Бајден во вторникот вечерта ја осуди инвазијата на рускиот претседател Владимир Путин и ја собра двопартиската поддршка за Украина. Тој се осврна на зголемената инфлација што го попречува економското закрепнување од пандемијата и ја истакна агендата за „единство“ за која рече дека може да добие целосна поддршка во Конгресот.

Категории

XS
SM
MD
LG