Достапни линкови

Отпор на украински цивили против руските војници


Отпор на украински цивили против руските војници
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Украински цивили им пружаат мирен отпор на руските сили кои ги окупираат нивните градови. Некаде протести, некаде отпор на други начини.

Категории

XS
SM
MD
LG