Достапни линкови

Преживеаните од Сараево за сличностите со војната во Украина


Преживеаните од Сараево за сличностите со војната во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Пред 30 години, нивното Сараево беше опколено од силите на босанските Срби кои го држеа под опсада речиси четири години. Сега, Босанците за Балканскиот сервис на РСЕ велат дека гледаат оти истото зло се повторува во Украина и сакаат Европа и светот да направат повеќе за да го запрат тоа.

Категории

XS
SM
MD
LG