Достапни линкови

Војната во Украина - светот во криза со храна


Војната во Украина - светот во криза со храна
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:13 0:00

Ефектите од војната во Украина веќе се чувствуваат низ целиот свет, од потресите на светските енергетски пазари до поттикнувањето на растечка бегалска криза во Европа. Но, конфликтот може да има повеќе бранови ефекти, вклучително и да предизвика глобална криза со храна.

Категории

XS
SM
MD
LG