Достапни линкови

Опустошен град - Ирпин по ослободувањето


Опустошен град - Ирпин по ослободувањето
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

Градот Ирпин, североисточно од главниот град на Украина, неодамна беше ослободен од украинските сили е претворен во морничава пустелија од изгорени згради, уништени возила и тела кои сè уште лежат на улиците. Украинските сили успеаја да ги истераат руските војници кои го окупираа предградието на Киев. Градоначалникот на градот, Олександр Маркушин, изјави дека во борбите загинале околу 300 цивили.

Категории

XS
SM
MD
LG