Достапни линкови

Злосторствата во киевското предградие Буча


Злосторствата во киевското предградие Буча
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Руските сили се обвинети за злосторства во градот Буча, северозападно од главниот град на Украина. Тела на цивили беа видени како лежат на улиците по руското повлекување. Градоначалникот на Буча, Анатолиј Федорук, рече дека околу 300 локални жители биле застрелани.

Категории

XS
SM
MD
LG