Достапни линкови

Повеќе младински тела, поголема гласност на младите


Повеќе младински тела, поголема гласност на младите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Истакнувајќи „ние сме сега, ние живееме во сегашноста“, младата европска амбасадорка Ана Ќупева порача дека гласот на младите треба да се слуша. Таа е меѓу петмината кои се на оваа функција од минатиот септември. Оваа иницијатива на млади европски амбасадори е дел од Регионалната комуникациска програма на Европска Унија за Западен Балкан.

Категории

XS
SM
MD
LG