Достапни линкови

Нејаснотии со Омикрон сојот на коронавирусот


Нејаснотии со Омикрон сојот на коронавирусот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Загриженост во светот предизвикува ново-откриениот сој на коронавирусот, наречен Омикрон. Се смета дека се пренесува многу лесно, иако, според јужно-африканските лекари, кои први го открија, инфицираните најчесто поминуваат со домашно лекување

Категории

XS
SM
MD
LG