Достапни линкови

Живот со ковид - мерки и непослушност


Живот со ковид - мерки и непослушност
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:48 0:00

Наскоро ќе станат две години како живееме со еден од најголемите, не само здравствени предизвици на човештвото. И покрај сите напори, научни и општествени, никако да се најде вистинскиот против коронавирусот. Дали е тоа поради неговата прилагодливост или пак поради нашето однесување?

Категории

XS
SM
MD
LG