Достапни линкови

Живот со QR кодови за ковид


Живот со QR кодови за ковид
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Во рускиот парламент се разгледува закон за федерална примена на QR кодовите во рамките на напорите за сузбивање на пандемијата со Ковид 19. За влез во ресторани, продавници, објекти од културата, јавен транспорт, ќе биде задолжително легитимирање со QR код за целосна вакцинација или прележан Ковид. Тестови нема да се признаваат.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG