Достапни линкови

„Ми годи што ме нарекуваат новата Васка Илиева“


„Ми годи што ме нарекуваат новата Васка Илиева“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Средношколката Јована Богданоска пее од мала. За разлика од многу нејзини врсници, неа не ја влече поп музиката, туку македонската традиционална песна. Поради стилот на пеење и бидејќи препеа песна од пејачката Васка Илиева, некои ја нарекуваат нејзина наследничка. Вели дека иако ѝ годи споредбата со една од нејзините идоли, сепак сака да остави нешто свое на сцената.

Категории

XS
SM
MD
LG