Достапни линкови

Био Техно Лоџик: Со модерна технологија и црви до биохумус


Био Техно Лоџик: Со модерна технологија и црви до биохумус
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Ангела Исовска, Михаела Петровска и Јован Дејаноски креирале "соил бин" - автоматизирана дигитална корпа за органски отпад во која отпадот се разградува со помош на калифорниски црви и се добива природен биохумус. Креативноста на овие средношколци од тимот „Био Техно Лоџик“ од Скопје ви ја претставуваме во новата епизода на „Иноватори“.

Категории

XS
SM
MD
LG