Достапни линкови

Македонската младина во извештаите на ЕУ


Македонската младина во извештаите на ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00

Младинските активисти во Македонија се поделени околу тоа дали младинските политики треба да се стават во едно поглавје во извештаите на Европската комисија или да бидат присутни во сите. Нивните аргументи ги соочија во ова издание на дебатниот серијал „Слободоумни“ на Радио Слободна Европа

Категории

XS
SM
MD
LG