Достапни линкови

BBG Affiliates

Кремљ не се откажува од Балканот


Кремљ не се откажува од Балканот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Балканот е се поблиску до Западот, Македонија е со една нога во НАТО. Москва нема туку-така да се повлече и, како што велат експертите, многу е веројатно Москва да ја применува тактика на предизвикување конфликти каде што ги нема, за после да се нуди како миротворец.

XS
SM
MD
LG