Достапни линкови

Многу луѓе уште не веруваат a пандемијата ескалира


Многу луѓе уште не веруваат a пандемијата ескалира
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Коронавирусот се шири се повеќе, а земјите кои веруваа дека најлошото помина, се соочуваат со нов бран. Вакцина ќе нема за сите пред 2021-ва, економските последици можат да предизвикаат политичка дестабилизација во некои земји и масовна миграција.

Категории

XS
SM
MD
LG