Достапни линкови

Колку скокна „тарифата за излегување“ и џепарлак кај младите?


Колку скокна „тарифата за излегување“ и џепарлак кај младите?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

За истото кафе, ужинка и облека, денес се потребни повеќе пари отколку пред пандемијата, велат младите кои ги анкетираше РСЕ. Поради поскапувањата, тие имаат потреба од поголем џепарлак за секојдневните потреби. Како беше некогаш, а како е сега и како се снаоѓаат младите?

Категории

XS
SM
MD
LG